8 листопада у науково-педагогічній бібліотеці з нагоди 80-річчя від дня народження Миколи Вінграновського, українського письменника, кінорежисера, актора, сценариста і поета пройшов вечір-спомин "Я світом жив, я жив у боротьбі", на якому відбулося урочисте нагородження переможців міського конкурсу "Літературний дивосвіт краян-ювілярів: Микола Вінграновський".
До уваги учителів української мови та літератури, учнів, батьків!
УЦОЯО опублікував дані про те, як рахуватимуть бали ЗНО 2017 року. Тест з кожного предмета має свої особливості: кількість завдань, схема обрахунку балів, відведений час на виконання й максимальна кількість балів, яку можна набрати. В процесі підготовки до ЗНО обов’язково враховуйте цю інформацію. EDUGET пропонує дізнатися все про характеристики тестів ЗНО 2017 року.
До уваги адміністрації навчальних закладів, учителів української мови та літератури!!!
Хмарні технології в арсеналі вчителя-філолога поступово стають потужним інноваційним інструментом. Для успішного оволодіння знаннями та навичками роботи з мережними сервісами запрошуємо Вас до участі в міському інноваційному освітньому проекті "Хмаро орієнтоване освітнє середовище вивчення української мови та літератури". З метою методичної підтримки учасників проекту створено блог "Хмарні орієнтири", на який ви зможете перейти за посиланням. Якщо у Вас є бажання стати учасником проекту, просимо пройти реєстрацію у таблиці, що розміщена нижче. Сподіваємося на творчу співпрацю. Команда "хмарних" тренерів чекає на вас.
Український центр оцінювання якості освіти пропонує Вашій увазі статистичні дані щодо результатів основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року. Скориставшись поданою інформацією, Ви зможете ознайомитись із деперсоніфікованими узагальненими даними про результати зовнішнього незалежного оцінювання на регіональному рівні (область, місто, район, район міста) з кожного навчального предмета. Матеріали узагальнено за типами загальноосвітніх навчальних закладів, а також відображено статистичні показники щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання випускників поточного навчального року (у розрізі загальноосвітніх навчальних закладів) і випускників минулих років.
2016-2017 навчальний рік у школах, гімназіях та інших навчальних закладах почнеться в четвер 1 вересня 2016 року і триватиме до 26 травня 2017 року включно. Загальна тривалість навчального року складе 273 днів, з яких 165 днів будуть навчальними, а 108 днів припадуть на канікули, вихідні та свята.
Видавнича група "Основа", вже традиційно, до дня свого народження, проводить педагогічний інтернет-марафон безкоштовних вебінарів. Але цього разу нові цікавинки та розширений формат.
День перший
21 червня о 10-30 Спеціальний гістьГалина Устенко – голова громадської ради при МОН України, доцентки Інституту філології Київського Університету імені Тараса Шевченка "Як насмілитися змінити школу із середини . Створімо алгоритм дій разом...»
– 22 червня початок о 10-00 Вебінари від “вчителів змін”. Вебінари від фіналістів незалежного педагогічного конкурсу “Спікер року”, що проходить у межах проекту ”Global Educational Discovery” www.geddiscovery.netВебінари від вчителів, які почали змінювати себе і змінюють своїх учнів . Теми, які перевертають вчительську свідомість
−23 та 24 червня
Початок о 10 годині . Вебінари від редакторів та авторів ВГ “Основа”
Найбільш повно про всі сучасні тенденції в освіті. Найбільш цікаво про викладання. Найбільш сучасно про книжки для школи . Два дні та більше 20 вебінарів.
До уваги учителів української мови та літератури, учнів, батьків!
Що читати сучасним дітям і підліткам? Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва уклав рекомендовані читацькі списки для дітей і підлітків. До списків увійшли класичні й сучасні твори зарубіжних та українських письменників, які, на думку експертів, є актуальними й цікавими для сучасних школярів.
На сьогодні в Україні йде розвиток освітніх веб-ресурсів: блогів, сайтів, Вікі тощо. Пропонуємо досвід колег комунального закладу "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти"
До уваги керівників МО, учителів української мови та літератури!
Шановні колеги!
З метою удосконалення методичної роботи в місті та вдосконалення рівня фахової майстерності вчителів української мови і літератури проводиться щорічне діагностичне анкетування. Просимо Вас ознайомитися з анкетами та до 25 травня здати до НМЦ:
анкету-узагальнення результативності професійної діяльності вчителів МО;
особисті анкети вчителів. Щиро вдячні за співпрацю