учителів української мови та літератури, керівників методичних об'єднань
18 жовтня 2018 року о 12.00 на базі ММК імені В.Д.Чайки Міністерство освіти і науки України проводить відкриття XI Міжнародного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Запрошуються учні-переможці міського, обласного та всеукраїнського етапів попередніх років у супроводі одного вчителя. Одяг святковий (вишиванки)
керівників методичних об'єднань, завідувачів кафедрами вчителів української мови та літератури
Звірка кадрів
Знайдіть свій навчальний заклад. Натисніть на посилання й заповніть форму.
Увага! Форма заповнюється на кожного вчителя окремо. Після того, як заповните форму, натискаєте "Надіслати" й заповнюєте на наступного. Форма заповнюється на всіх учителів, хто викладає українську мову та літературу
Становлення молодого вчителя – одна із першочергових задач нової української школи, оскільки формування основних професійних якостей, які визначають ступінь майстерності педагога, відбувається протягомперших 2—3 років педагогічної діяльності. 26 січня на базі Миколаївської ЗОШ №11 та юридичного ліцею відбулося заняття школи молодого вчителя української мови й літератури «Сходинки педагогічної майстерності» (керівник Москаленко М.В.). Заняття проведено у формі презентацій досвіду вчителів-майстрів Бабенко А.Ю. (ЗОШ №11) та Сіленко І.П. (юридичний ліцей).
У рамках міського освітнього проекту "Хмаро орієнтоване освітнє середовище навчання української мови й літератури", а також з метою підвищення інформаційної культури й професійної ІКТ компетентності вчителів 25 лютого на базі Миколаївської спеціалізованої школи «Академія дитячої творчості» відбулося засідання методичного об’єднання вчителів української мови й літератури м. Миколаїв «Хмарні технології - підгрунтя оновлення професійної підготовки сучасного вчителя української мови й літератури». На заході було представлено кращі практики вчителів з даної теми: «Візуалізація навчальної інформації на уроках української мови й літератури з використанням сервісів хмарних технологій (Юргенсон М.О., Климова Ю.В., учителі АДТ), «Блог як інструмент взаємодії учителя та учнів (Савельєва Л.А., Юрик Л.В., учителі ЗОШ №24), «Хмарні ресурси в роботі методичного об’єднання» (Чеботарьова А.М., учитель ЗОШ № 57 імені Т. Г. Шевченка). Сьогодні інформаційно-освітнє середовище для вчителів української мови й літератури нараховує 95 блогів та сайтів, які поступово наповнюються сучасним контентом для ефективного навчання школярів рідної мови й літератури.
З 31 жовтня до 2 листопада ви можете послухати вебінари на актуальні теми у сфері освіти: модернізація, зміни у школі та впровадження нових технологій. Для вас ми запросили спікерами найкращих освітян України — це фіналісти національного конкурсу Global Teacher Prize Ukrainе, своєрідної «нобелівської премії» для вчителів! Спеціальний гість марафону — бізнес-тренер Іван Полтавець, керівний партнер консалтингової компанії Stober, Poltavets&Associates, який проведе вебінар на тему «Бізнес для вчителів». Трансляція тільки наживо!
Реєструйтеся за посиланням https://goo.gl/pNE8rrта беріть участь у вебінарах разом із вашими колегами! Після закінчення інтернет-марафону ви можете отримати сертифікат про участь у обраних вебінарах. Дізнатися більше можна за посиланням: http://osnova.com.ua/marafon
У Миколаївському науково-методичному центрі для вчителів історії та української мови і літератури за сприяння музею "Меморіал жертв Голодомору" відбулася презентація навчального фільму "Територія Голодомору: пам'ять невмируща", яку провела співробітник музею Яна Грінко. У фільмі відповідно до вікових особливостей учнів розповідається про одну із найтрагічниших сторінок нашої історії - Голодомор 1932-1933 років.
Оголошується набір учителів у нову групу для участі в інноваційному освітньому проекті "Хмаро орієнтоване освітнє середовище навчання української мови та літератури". Перше заняття відбудеться 21 вересня о 14.30 в Миколаївській ЗОШ №19 (каб. №21). Для цього треба пройти реєстрацію, відповівши на запитання
До уваги вчителів української мови та літератури, учнів!
Офіційний звіт про проведення в 2017 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти
До уваги учителів української мови та літератури, учнів, батьків!
В Україні з'явилися онлайн - бібліотеки, де можна безкоштовно заватажити підручники для будь-якого класу. Але в них ще відсутні підручники для 9 класу, які пройшли конкурсний відбір для використання у 2017-2018 н. р.
Професійне становлення особистості молодого педагога – довготривалий процес. Від того, як пройдуть перші роки вчителя-початківця, залежить стабільність педагогічних кадрів, їх якісний склад, результативність навчально-виховного процесу. Протягом року колеги відвідували заняття у школі молодого вчителя української мови та літератури «Сходинки педагогічної майстерності»(керівник Бойко Н.В.), бували на уроках у досвідчених педагогів. І ось нарешті дебют: на заключному етапі стажування відкритий урок провела учитель української мови і літератури Миколаївської гімназії №4 Чернецька І.О.
Тарас Шевченко для свідомості українців — не просто література. Він — наш всесвіт. Явище Шевченка — виправдання України перед людством, підтвердження нашої національної повноцінності. Це символ чесності, правди й безстрашності, великої любові до людини. Вся творчість великого Кобзаря зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини, пройнята священною ненавистю до ворогів і гнобителів народу. Його думи, його пісні, його полум’яний гнів, його боротьба за світлу долю трудового люду були думами, піснями, гнівом і боротьбою мільйонів. У ці священні для кожного українця дні рекомендуємо провести в навчальних закладах м. Миколаїв словникові диктанти, які уклала Купцова В.В., заслужений учитель України, учитель української мови й літератури Миколаївської гімназії №2.
23 лютого в Миколаївській ЗОШ №51 відбулося відкрите засідання методичного об'єднання учителів української мови та літератури у формі педагогічного аукціону "Формування компетентної особистості засобами інноваційних технологій". На аукціон педагогічних ідей було представлено чотири лоти учителями Суковою О.Б., Томіленко Н.М., Мукан М.Н., Кириченко А.М.
У Миколаївській ЗОШ №52 відбулося заняття школи молодого вчителя української мови та літератури "Сходинки педагогічної майстерності" (керівник Бойко Н.В.). Майстер-клас для колег провела учитель навчального закладу Мусініна Катерина Миколаївна
29 січня на Лук’янівському кладовищі у Києві відбулося перепоховання праху українського письменника Олександра Олеся. Посмертно сповнилася мрія поета – повернутися на Батьківщину, за якою він тужив увесь час свого вимушеного перебування на чужині й мріяв про повернення.
У рамках міського інноваційного освітнього проекту «Хмаро орієнтоване освітнє середовище вивчення української мови та літератури» НМЦ планує проведення семінарів-тренінгів для вчителів за участю тренера з інформаційних технологій в освіті, сертифікованого учителя-експерта Microsoft, автора інноваційних навчальних програм Івана Іванова (Центр нової освіти Івана Іванова) з тем:
У Першій українській гімназії імені Миколи Аркаса відбулося заняття для молодих учителів української мови й літератури (керівник Бойко Н.В.). Майстер-клас для вчителів провели вчителі гімназії Сідень І.О. ("Сучасний урок української мови"), Бабій І.П. ("Формування полікультурної компетенції учителя шляхом компаративного аналізу творів української та зарубіжної літератури"). Показовий урок з української мови у 8 класі для молодих колег провела Сідень І.О.